BIO - Lucy

29. října 2007 v 22:53 |  Lucy Diakovska
Jméno: Ludmila "Lucy" Diakovska
Místo narození: Pleven (Bulharsko)
Datum narození:
2.4. 1976
Znamení: Beran

Výška: 160 cm
Váha: 48 kg
Barva vlasů: červenohnědá
Barva očí: hnědá
Vzdělání: střední s maturitou, Stage School of Music, Dance and Drama, Hamburg

Otec: Lubomír Diakovski, operní zpěvák
Matka: Rositza Diakovska, koncertní pianistka
Bratr: Alesandr Diakovski, profesionální basketbalový hráč
Životní heslo: Love the life

Lucy Diakovska se narodila 2. dubna 1976 v Pleven v Bulharsku, jako první dítě pravé bulharské umělecké rodiny. Maminka Rositza - koncertní pianistka, tatínek Lubomír - vystudovaný operní zpěvák a dedeček jeden z nejslavnějších bulharských lidových skladatelů. Že i Lucy má hudbu v krvi bylo už brzy jasné. Jako umělecké dítě vyrostla prakticky v opeře a zpívala ještě dřív než se vůbec naučila mluvit. Už jako šestiletá stála poprvé na jevišti v opeře po boku svého otce.

Nejdříve si Lucy přála studovat klasický zpěv. Ale když poprvé ve 14 letech stála na jevišti "sama za sebe" a zpívala píseň od Mariah Carey, bylo jí jasné, že prkna, co znamenají svět chce dobýt s vlastní hudbou. Po maturitě v roce 1995 tedy Lucy opouští svou bulharskou vlast a jde za vzděláním do Hamburgu na renomovanou školu" Stage School of Dance and Drama". Když přišla do Německa, měla jen 500 marek v kapse a neuměla ani slovo německy. Aby si mohla platit studium, přivydělávala si tato talentovaná zpěvačka v muzikálu "Buddy", ve kterém získala stálé angažmá ještě před ukončením školy Stage School v r. 1997.

Popstars Castingem v Hamburgu začala v srpnu 2000 Lucyna kariéra s No Angels. V tomto okamžiku netušila ani Lucy, ani ostatní její čtyři kolegyně, že během nejkratší doby se stanou nejúspěšnější ženskou popovou skupinou Německa. Během asi tří let získala Lucy s No Angels nesčetná zlatá a platinová vyznamenání a získala skoro všechna ocenění, která uděluje evropský hudební busyness. No Angels zveřejnily pět alb a prodaly celkově přes pět milionů CD. V letech 2001-2002 pořádaly úspěšná turné po Německu, Rakousku a Švýcarsku. V září 2003 No Angels oznámily rozpad na neurčitě dlouhou dobu.

Přes velkou vytíženost během členství v No Angels ještě Lucy přijala na jaře 2002 nabídku účinkování v muzikálu "Cats". Zkoušela v každé volné minutě a konečně vířila v několika představeních v roli drzé kočky "Rumpleteazer" na pódiu stuttgarského SI-Centra. Svůj debut jako skladatelka písní měla s překrásnou baladou "Stay", která vyšla na albu "Now...us!". První zkušenosti jako producentka sbírala s vlastnoručně napsaným Up-tempo songem "Confession", které vyšlo na třetím albu "Pure". Inspirovaná časy v muzikálu "Buddy" Lucy napsala ještě strhující song "Funky Dance", který byl vydán jak jako bonus-track singlu "All Cried Out", tak i na swingovém albu "When The Angels Swing" v big bandové verzi.

Aby mohla Lucy v budoucnu samostatně pracovat a dělat producentskou činnost, založila v říjnu 2003 vlastní nezávislou "Schmanky Records" a pořídila si vlastní domácí nahrávací studio, kde teď může dát své muikální kreativitě volný průchod.
V lednu 2004 se Lucy vrátila krátkodobě na muzikálová prkna a převzala hlavní ženskou roli v muzikálu "Jekyll a Hyde". Na mnoho měsíců stála na prknech kolínského Musical domu jako prostitutka "Lucy Harris" a přesvědčovala sílou hlasu a hereckým talentem. Protože ale podle vlastní výpovědi ve svém srdci touží po popové scéně a svých fanoušcích, objevovala se mimo svou stálou práci v domácím studiu a s novými songy s Live-bandy v různých show.

Když se jí ptali, jestli by svým titulním songem chtěla přispět ke kinofilmu "Zwei Brüder" známého režiséra Jean-Jacquese Annauda, nenechala se dvakrát prosit. Inspirovaná mimořádným filmem o příběhu dvou tygřích bratrů nahrála emocionální a zároven silnou baladu "Where" , která byla uveřejněna k filmu včetně bonusového tracku "Lifetime".V zimě 2004 vydává ve vánočním albu "Your stars for Christmas" folklorní vánoční píseň " The Wish", kterou původně napsal její dědeček pro ženský sbor. Při nahrávání "The Wish" ji podporovala bulharská skupina "Ku-Ku Band". Koncem roku 2004 přesídlila společně se svým koproducentem Stephanem Ullmannem kvůli práci na jejím debutovém albu do studia v Rauenbergu u Mannheimu. Při nahrávání jejích vlastních songů pracovala s nejlepšími muzikanty Grönemeyer Bandu především s Arminem Rühlem (bicí), Alfredem Kritzerem (piano a klávesy) a Stephanem Ullmanem (kytara), kteří dali albu život.
První singl a debutové album "Lucylious", jak zní umělecké jméno Lucy a její skupiny, vyšlo ještě v létě 2005. Jedno je jisté, Lucy Diakovska se nechala slyšet z úplně nové, jiné stránky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pirruška→SB←♥ Pirruška→SB←♥ | Web | 14. března 2008 v 13:45 | Reagovat

mno Lucy moc ráda teda nemam..přijde mi takova mno..nesimpatická:-)ma hrozne bllby vlasy..x)

2 antika antika | E-mail | 28. května 2008 v 16:49 | Reagovat

je   super star.

originalni , vtipna , a odvazna.  

bravo

3 antika antika | E-mail | 16. června 2008 v 13:11 | Reagovat

the  best  of  all.

super   ze  vsech stran.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.