BIO - Vany

10. listopadu 2007 v 23:47 | ninja.esti |  Vanessa Petruo (ex NA)
Jméno: Vanessa Petruo

Narodila se 23. října 1979 v Berlíně, je to německá zpěvačka, příležitostná herečka a dubérka. Narodila se jako dcera herce a dubéra Thomase Petruo a jeho španělsko peruánské ženě Mercedes. Je vnučkou rozhlasového moderátora a dubéra Heinze Petruo. Má bratra a sestru. V letech 1986 až 1988 navštěvovala katolicku školu Sankt Paulus v Berlíně a dále katolické gymnázium.

V září 2000 patřila k pěti ženám, které byly v rámci první řady castingové soutěže na RTL 2 Popstars vybrány jako členky dívčí skupiny No Angels.

V dubnu 2004 Vanessa zveřejnila pod svým pseudomymem Vany svůj první vlastní solosingl "Dramaqueen", který dosáhl na první dvacítku německé hitparády. Současně pracovala jako herečka a duberka. Mimo jiné propůjčila svůj hlas i hlavní postavě animovaného filmu "Back to Gaya". Dále stála po boku Tanji Wenzelové ve čtyřech dílech televizního seriálu Wilde Engel. Předtím než vydala svůj druhý planovaný solosingl "Pop That Melody", odešla koncem roku 2004 od své vydavatelské firmy Cheyenne Records. Jak píseň, tak i už natočené video nebylo použito.
V listopadu 2005 zveřejnila svůj druhý singl "Hot Blooded Woman" u Polydor/Universal. Tento silgl se udržel tři týdny mezi stem nejoblíbenějších písní v německé hitparádě.

24. listopadu 2005 následovalo její první studiové album s písněmi, které sama složila. Album se nedostalo ani do první stovky v hitparádě. Začátkem roku 2006 byl vydán radiovým stanicím její promosingl "Break my Wings". Píseň měla být po nějakém čase hraní v rádiích vydána jako oficiální singl. Produkce byla ale zastavena, protože píseň nebyla dost žádaná a proto se málo hrála. V listopadu 2006 převzala vedlejší roli v komedii Wo ist Fred?
30. srpna 2007 uvedla na své internetové stránce, že znovu odstoupila od své vydavatelské firmy. Přesto ale podle údajů z 25.9. 2007, které zvovu potvrdila na internetové stránce, má v roce 2008 vyjít její druhé soloalbum. Od roku 2004 se aktivně angažuje v organizaci PETA. Dále je Vanessa aktivní ve spolku "Freunde fürs Leben", který upozorňuje na problémy depresí a sebevražd.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.