Co je to eBay?

2. ledna 2010 v 17:50 | Pajonel-ka |  Ostatní věci
Takže pro ty co by neznali eBay. Ebay je vlastně internetová aukční síň, kde si můžete koupit cokoliv chcete, alespoň téměř :D A vyhraje vždy ten, kdo dá víc...Kdo zná české Aukro, tak je to úplně to samé, ale zatímco na Aukru najdete tisíce věcí nebo statisíce na eBay jich najdete miliony :D I když záleží na tom, co hledáte a jestli navštívite eBay.de nebo eBay.com. Ale "nakupovat" a přihazovat smíte pouze tehdy, když jste zaregistrovaní a máte plně aktivovaný účet. Funguje to tak, že po registraci si smíte prohlížet různé aukce, ale nemůžete přihazovat ani kontaktovat prodejce( na Aukru můžete). Po registraci vám přijde zpráva(e-mail), že vám bude na vaši adresu odeslán dopis s aktivačním kódem, na Aukru to máte asi do 2 dnů. Ale pokud chcete mís účet na eBay.de což je německá aukční síň, tak trvá trochu dýl, já na to čekala asi týden. Ale vyplatí se to. Ale samozřejmě můséte alespoň trošku ovládat Angličtinu nebo Němčinu.
Já používám hlavně věty.
How much will be postage to czech republic? (kolik bude poštovné do ČR)
Cany I send you money with PayPal pleas? (Můžu poslat peníte přes PayPal)

no atd..když nebudete vědět použijte Google překladač a určitě vám budou rozumět.

Tak snad jsem vám trochu pomohla :D a jestli nemáte účet na Aukru nebo na eBay určitě si ho pořiďte. Sežene tam opravdu spousty a spousty věcí a hlavně za mááálo.

A kdo by nevěděl co je PayPal, tak to už je trochu složitější na vysvětlování, takže o tom si najděte informace na české PayPal poradně zde.
Ve zkratce je to možnot jak posílat peníze do zahraničí přes internet aniž byste platily nějaký poplatek bance(třeba u komerčky stojí převod 1300,-)

Já ho taky neměla hned, takže jsem posílala peníze v obálce, ale žádné velké obnosy :D max. 2-5 eur :D, ale brácha pak potřeboval PayPal, tak se to zařídilo, ale než jsem to pochopily tak to byla taky docela makačka :D :D te%d jsem ráda, že ho mám. I když někteří prodejci PayPal nemají(ale jen minimum)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.